Dotazy

Přemýšlím o focení.

Kdy se mám objednávat?

Pokud se jedná o klasické ateliérové focení, je potřeba zhruba měsíc až dva předem zamluvit termín. Newborn se snažím brát vždy v rozmezí cca 10dnů od kontaktu, když nejsme domluveni předem. 


Svatební focení v sezóně je třeba zamluvit již zhruba půl roku až rok dopředu.

Jak se objednávat na focení?

Stačí zaslat dotaz přes kontaktní formulář zde na stránce, či napsat zprávu na facebooku. 

Zrušení předem domluveného termínu?

Jsme jen lidé a může se nám přihodit cokoliv. Proto zrušení termínu min. tři dny předem je možné bez problému a pokusíme se najít nový termín, který se Vám hodí. Zrušení v den focení je možné za storno poplatek 20 % z ceny balíčku. 

Miminka a dětičky, kdy je nejlepší přijít na focení?

U newborn doporučuji focení kolem 5. - 18. dnu života, miminka jsou maličká a nejvíce spinkají. Dá se s nimi krásně manipulovat a fotit ty nejněžnější a detailní fotografie.

Větší miminka se fotí nejlépe, když dětátko již bezproblémově pase koníky popř. si dovede již i sednout. Dá se vymyslet více aranžmá, děťátko reaguje na zvuky, maminku a umí se krásně smát a šklebit.

Obzvlášť oblíbené je fotografování narozeninových fotografií v každém roce života dítěte.

Z vlastní zkušenosti vím, že v období od 2. -3. roku jsou dětičky nejakčnější a většinou nejméně spolupracují. V tomto věku se mi nejvíce osvědčilo fotografovat venku, kde se Vaše ratolest může rozběhnout, zařádit si a není omezeným prostorem fotopozadím a omezeným prostorem. 


Mám voucher, jak postupovat?

Platnost voucheru je vzdy uvedena,myslete na včasné objednání, tj. cca měsíc před koncem platnosti.! V případě, že voucher propadl, lze se domluvit na focení, a voucher vyuzít j ako slevu (né celá částka voucheru ale 30% z ceny). Napiste či zavolejte si otermínek a vzdy mi nahlašte , že máte voucher a do kdy platí. Poté probíhá focení klasicky, místo platby predložíte daný voucher. 


Kde probíhá fotografování?

Ateliér se nachází v Rožmitále pod Třemšínem.

Nebráním se ani fotografování přímo u Vás doma, kde je to Vám i dětem blízké.

Exteriér je možné využít jak v Rožmitále, kde mám pár osvědčených míst, či na vybraném místě u Vás! 


Jsme objednaní na focení...

Co si vzít s sebou na focení?

Těhulky: rozmyslete si styl focení. Chcete pouze oblečené fotografie? Nebo i ve spodním prádle, či decentní akty? Doporučuji mít s sebou na převlečení minimálně džíny těhotenské, legínky, soupravu spodního prádla, které k sobě ladí, tílko, barevné tričko a rozepínací blůzku. Můžete si vzít s sebou fotografii z ultrazvuku, těhotenský test, nebo třeba botičky, dudlík. Šaty na půjčení v ateliéru jsou :)

Miminka: Nezapomeňte vzít pro miminko jídlo, pokud nekojíte, plenku. Čepičky, čelenky v ateliéru mám, ale pokud máte doma vlastní určitě je využijeme. Můžete vzít hračku, slavnostní oblečení, ale například i veselé a vtipné oblečky, nebo fanouškovský dres. Miminko můžeme fotit nahaté. Pokud chcete fotografii, kdy miminko leží na vaší ruce, doporučuji černé oblečení (bude vidět pouze dlaň a miminko).

Děti: dle stáří dítě vezměte jídlo (hlavně u těch maličkých). Děti, jen pokud je to možné, několikrát převlékneme. V ateliéru mám různé oblečky, ale doporučuji vzít slavnostní oblečení, džíny, tričko, košili, a také barevné trička, děti pak působí vesele. Určitě vezměte s sebou oblíbenou hračku, pomáhá nám i při focení.

Dospělí: lepší přinést více oblečení i doplňků než méně, pomohu Vám s jeho výběrem i kombinací. Šperky také budeme střídat, podle druhu fotky, aby nepůsobily rušivým dojmem. Avšak v jednoduchosti je krása - není nad klasiku, džíny, tílko, tričko je vždy zásahem do černého. Pokud chcete nafotit akty, či glamour fotografie, určitě si vezměte soupravu prádla, které k sobě ladí. Skvělé vypadají i poloprůhledné košilky. 


Mohu si vybrat a připravit aranžmá či doplňky na focení?

Pro mě je nejdůležitější, abyste s fotografiemi byly spokojeni VY! Ráda Vám řeknu a ukážu, jak bych si fotografii představovala já, ale konečné slovo je na Vás. Můžete si doma připravit cokoliv, ničemu se nebráním. 


Jak probíhá předání fotografií a výběr fotografií na úpravu?

Během focení Vám neustále ukazuji fotografie, poté do maximalne tří dnů pracovních obdržíte odkaz na nahledy. Vy si vyberete ty nejlepší, které já Vám upravím. Cca do 30dnů od Vašeho výběru k úpravě upravené fotografie obdržíte přes internet v ZIP souboru, nebo je možné nahrát na DVD. Stačí se pouze domluvit, co Vám vyhovuje více. 


Jak se nalíčit?

Můžete si samozřejmě objednat k profesionální vizážistce, která moc dobře ví, jak Vás na fotografování nalíčit. Líčení nabízím i v některém balíčku je již součástí nebo si jej můžete doobjednat. Při líčení počítejte min. 30 minut času navíc k času fotografování. Pokud se budete líčit sami, nezapomínejte, že světla vám uberou na intenzitě. Nebojte se nalíčit výrazněji než se líčíte obvykle. Důležité je zvýraznit oči a na rty stačí použít jemnější rtěnku a lesk. 


Nenašli jste zde odpovědi na Vaše otázky? Neváhejte mi napsat email.

VŠEOBECNÉ INFORMACE A PODMÍNKY


Objednání je závazné a ze závažných důvodů lze přesunout, zrušit. V případě zrušení v den focení stornopoplatek 400,- kč

Po nafocení odesílám náhledy elektronicky do dvou dnů od focení /pokud není domluveno jinak/ tyto náhledy nejsou k zveřejnění a dalšímu distribuování (TUDIZ NENI DOVOLENO JE ZASILAT JINYM OSOBAM). Slouží k výběru fotografií k úpravě. 

NEPOSKYTUJI NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE - děkuji za pochopení!Opravdu i když si o ně napíšete, neobdržíte je.

Svatební fotografie vybírám já, věřím, že budete spokojeni s mým výběrem. Před svatbou je schůzka samozřejmostí, ráda Vás poznám a naladím se na Vaši vlnu, abych Váš den nafotila přesně, dle Vašich představ.

Upravené fotografie obdržíte vždy barevné a černobílé, buď Digitálně či po domluvě na CD(poplatek za cd 50Kč). Svatební fotografie jsou předány na DVD popř mohu zaslat elektronicky bez poplatku. Doba zpracování je max 4týdny. Opět se lze na všem domluvit. Platba probíhá v den focení, po domluvě lze uhradit při převzetí fotografií, či platbu rozdělit (v den focení a při převzetí), faktury odesílám elektronicky. Ráda Vás nafotím v přírodě či u Vás doma. Cestovné Rožmitál, Březnice je zdarma. Jinak 8kč/km tam i zpět. Můžete se domluvit s kamarádkami a lze pro Vás připravit speciální akci, kdy postupně každého nafotím a získáte speciální slevu na focení (od 3 individuálních focení a výše) :) Vouchery mají platnost vždy uvedenou, objednávejte se min. měsíc před vypršením. V případě, že voucher propadne, ČTVRT ROKU PO PLATNOSTI využít jeho hodnotu ve výši 30%. V případě, že ani toho nevyužijete, voucher bez náhrady propadá! Fotografie uschovávam 2měsíce od odevzdání zakázky, poté nebude možné znovu nahrát či vypálit fotografie. Nahledy nejsou ke zveřejnění! V případě, že při focení chcete fotit na mobil, prosím předem o informaci, domluvíme se jak můžete fotit, aby nebyl ovlivnen můj výsledek.

*Důvodem k reklamaci není nespokojenost s výrazem, zvhledem či subjektivním vnímáním sebe sama či běžně zpracované fotografie, které odpovídají portfoliu. 

SVATEBNÍ SMLOUVA (VÝŇATEK DŮLEŽITÝCH INFORMACÍ) Čas začátku výkonu fotografa je počítán od doby příjezdu na místo uvedené ve smlouvě. Fotograf ani Dodavatel neručí za zpoždění zaviněné Objednavatelem, fotograf na místo dorazí min. 10 minut předem.

Snoubenci, pro které byla služba objednána, jsou povinni v rámci objednané služby s fotografem plně spolupracovat. V případě porušení neručí fotograf za kvalitu obsahu výsledných fotografií. Mají-li snoubenci mimořádný požadavek na druh fotografování nebo jeho obsahu, jsou povinni o tom fotografa včas informovat. Objednavatel není povinen zajistit přítomnému fotografovi po celý den vhodné občerstvení (nápoje, jídlo). Pokud Objednavatel toto nezajistí, má fotograf nárok na 1 hodinu volna v době, kterou si sám určí. Tato doba bude využita k potřebnému občerstvení a započítává se do celkového času objednané služby. Je též potřeba fotografa na tuto situaci včas upozornit (aby si včas zajistil pitný režim, restauraci.) Fotograf má právo sám rozhodnout o volbě postupu při výkonu a to i v případě, že se Objednavateli jeho postup nezdá, nebo s ním nesouhlasí. Fotograf má potom povinnost jeho námitky zvážit a na základě vlastního zvážení postup změnit. Dodavatel neručí za nedokonalé výsledky zaviněné nevhodným počasím, špatnými světelnými podmínkami nebo jinými okolnostmi, které mu brání ve zhotovení a dodání vyšší kvality snímků. Fotograf neručí za nedokonalé výsledky obsahu fotografií, pokud mu budou ze strany hostů kladeny překážky, hosté na fotografiích mrkají či povídají (fotograf je povinen upozornit při stylizovaných fotografiích, že fotí) Fotograf si vyhrazuje právo individuálně nefotografovat lidi, kteří mu předem sdělí, že si nepřejí být fotografováni. Pokud se na některých z pořízených snímků tato osoba i přesto zobrazí, nenese za to žádnou zodpovědnost. Upravené fotografie jsou barevně upraveny, doostřeny, oříznuty. Upravené fotografie jsou dodány vždy v barevném a černobílém zhotovení, poté dle uvážení fotografa i v jiném provedení (filtrů atd.) Fotograf během focení konzultuje snímky (náhledy ve fotoaparátu) s novomanžely. Fotograf neposkytuje neupravené snímky ani v raw formatu fotograf neručí, že budou vyfotografování všichni hosté (někdo se fotit odmítá, či není v daný okamžik na fotografovaném místě) Dodatečná ujednání a) Objednavatel má právo požádat kdykoli fotografa o zhotovení určeného snímku a to i například portrétu hostů, dětí a čehokoliv co uzná za vhodné. b) V případě nepředpokládaných okolností, které brání předem dohodnutému fotografovi provést objednaný výkon, musí ohlásit dopředu, v případě nemoci je fotograf povinen zajistit náhradu. c) Fotograf má právo ihned ukončit svůj výkon, pokud by byl fyzicky napaden, bylo mu něco zcizeno nebo byl slovně urážen. V takovém případě zpracuje a dodá fotograf Objednavateli pouze již zhotovené snímky, ale služba bude účtována dle smlouvy bez krácení. d) Fotograf má právo ukončit okamžitě svůj výkon v případě, že chováním nebo jednání kteréhokoli účastníka získá obavy, že bude poškozena nebo zcizena technika. e) Objednavatel má právo zrušit objednávku nejpozději 1 měsíce před svatbou, ovšem je povinen uhradit 30% z předem domluvené částky jako penále f) Záloha se předem nevybírá, platba probíhá buď v den svatby, či v den dodání hotového DVD buď hotově, nebo převodem na účet. g) Fotograf je povinen dodat hotové DVD nejpozději do 30 pracovních dní od uskutečnění svatby. V případě zpoždění je objednavateli umožněno požadovat slevu na provedenou službu. h) Fotograf může upravené fotografie prezentovat na webu či facebooku pro vlastní prezentaci a nesmí s nimi nijak komerčně nakládat a to pouze po předchozí domluvě s novomanžel. i) Objednavatel má právo upravené fotografie prezentovat, zasílat do soutěží, novin s uvedením autora. V případě komerčního využití informovat fotografa.